rekord

Padol rekord! Tréning 25 hodín k úspechu sa zapísal do histórie.

andy na tréningu 25 hodín k úspechu

Víkend 25.- 26.1.2025 sa zapísal do histórie nášho národa. Viac ako 1300 ľudí sa rozhodlo počas 25 hodín užiť si najdlhší deň ich života plný prekonávania vlastných limitov. Vznikol tak nový slovenský rekord: Najdlhšie nepretržite trvajúci motivačný tréning. 

Za myšlienkou “posunúť hranice všetkého” stojí Akadémia Andyho Winsona. Nápad vytvoriť podujatie 25 hodín k úspechu sa zrodil v hlavách hlavných protagonistov ešte v roku 2024. Unikát, o ktorom na podujatí spievala aj Mária Čírová, si vyžadoval precíznu prípravu.

Uznávaný transformačný líder Andy Winson prijal výzvu a do bratislavskej GOPASS Arény do roka priniesol event, aký v Európe ani vo svete nemá obdobu. Winson, povestný jeho inovatívnymi prístupmi k osobnostnému rozvoju, tentokrát program obohatil o hudobné a tanečné vystúpenia známych umelcov, ktoré spolu s praktickými cvičeniami nedovolili ľuďom zaspať.

Najdlhšie motivačné podujatie na svete trvalo od soboty 10:00 do nedele 11:00 a bolo skúškou vytrvalosti, odolnosti a sily, no zároveň spojením obrovskej inšpirácie, motivácie a zábavy.

Andy Winson, certifikovaný ITA trénera Classic Code a New Code NLP, otvoril svetovo najdlhšie trvajúce motivačné podujatie so slovami: “Gratulujem vám a vítam vás na našom dnešnom tréningu “25 hodín k úspechu – Znovuzrodenie. Každý rok začína s nádejou na zlepšenie, no často sa stratíme v každodenných povinnostiach a stratíme kontakt s našimi cieľmi. Našou víziou nie je len lepší rok, ale začiatok výnimočného života.”

Poďla Winsona cesta k najlepšiemu roku začína vnútornou transformáciou, zvýšením našich štandardov, energie a vnútornej sily. Táto energia funguje ako magnet – priťahuje nové príležitosti a odpudzuje obmedzujúce faktory. Cieľom 25-hodinového podujatia bolo oslobodiť zúčastnených od vzorcov správania, ktoré ich brzdia a pomôcť im prekonať strachy.

Súčasťou rekordného eventu bola aj jedna z najobľúbenejších slovenských speváčok, klaviristka a skladateľka Mária Čírová, ktorá počas jej hudobného vystúpenia zdieľala s ľuďmi svoju obdivuhodnú a zároveň trpkú cestu k úspechu. “Nerozbalila som svoj hlas až do roku 2015, pretože mi učiteľka povedala, že spievam ako drevorubač. Nešetrila na mňa ani slovami: Ty na to nemáš a pod,” zdieľa svoj životný príbeh krásna speváčka.

Prešli roky a talentovaná umelkyňa, ako ju poznáme dnes, prijala svoju jedinečnosť a cestovala za trénerom hlasu do Českej Republiky, ktorý jej, ako sama hovorí, “vytiahol” hlas. Všetky svoje potlačené pocity vložila do skladby Unikát, kedy cítila, že chce spievať silnejšie. “Nikým sa nenechajte odradiť,” motivuje účastníkov podujatia speváčka.

Prítomní hostia si na pódiu vypočuli aj hudobné vystúpenie rapera Ega, ktorého veršovaný odkaz sa niesol celou Arénou: “Brácho, ja ti verím, lebo verím v silu dobra a dobro je to, čo robíš ty.” 

Verím v silu dobra, 

Dám ti poď si zobrať,

V tomto svete zo zla, 

By trocha dobra bodla.

(Ego)

“Ľudia často podceňujú, čo všetko môžu dosiahnuť za jeden deň. 25 hodín k úspechu im malo ukázať, ako efektívne môžu využiť každú minútu vo svojom živote,” hovorí ďalší protagonista motivácie a zábavy na podujatí Jergy Holéczy, marketingový expert na budovanie značky a autor myšlienky podujatia. 

25 sekúnd – dokážete si prečítať podporujúce afirmácie, ktoré naštartujú vašu myseľ a telo k aktivite.

2,5 minúty –  postačia na uvoľnenie hormónov, ktoré vo vás prebudia energiu.

25 minút – dokážete prečítať 10 až 30 strán z knihy.

2,5 hodiny – stačia na naučenie novej zručnosti.

250 minút – dokážete si vytvoriť strategický plán alebo rozbehnúť nový projekt. 

Igor Svítok, ktorý mapuje slovenské rekordy a kuriozity už viac ako 25 rokov, na pódiu úspešného eventu slávnostne vyhlásil slovenský rekord týmito slovami: “Dovoľte, aby som uznal tento rekord za platný. Išlo o najdlhšie nepretržitý motivačný tréning. Do motivačného vzdelávania, ktoré trvalo 25 hodín sa zapojilo 1305 účastníkov. Blahoželám.”

Komisár rekordov hodnotí, že Slováci kedysi žili akosi súdržnejšie. Rád si spomína na podujatia spájajúce ľudí a možno práve preto vyjadril obrovské nadšenie z eventu 25 hodín k úspechu. Nový slovenský rekord dokonca oslávil na pódiu tancom. Málokto zo zúčastnených pritom vedel, že pred tromi rokmi upadol do kómy a učil sa chodiť odznova. 

Na podujatí sa vytvorila súdržná komunita ľudí s rovnakým smerovaním a vznikli tu nové priateľstvá. Hostia tak spolu zažili ten najlepší štart do nového roka a získali potrebnú energiu a motiváciu pre dosiahnutie ich cieľov a výnimočných výsledkov. Viac ako 1300 ľudí spoločne objavilo, ako 25 hodín plných inšpirácie dokáže zmeniť ich sny na realitu. Novú kapitolu úspešného života oslávili aj hviezdy Mária Čírová, Ego, Noro Grofčík, Pavol Pilář a ďalší.

Andy Winson je v rámci Európy jeden z najuznávanejších odborníkov v oblasti líderstva, koučingu a osobnostného rozvoja s viac ako 25-ročnými skúsenosťami. Je autorom knižného bestselleru Mysli, Konaj, Zbohatni a populárnych transformačných tréningov ako Objav Svoju Silu, Tajomstvo Mysle Bohatých či Najlepší Rok Môjho Života. Založil Akadémiu Andyho Winsona – jednu z najúspešnejších inštitúcii v oblasti vzdelávania a osobnostného rozvoja v Čechách a na Slovensku.

Je priekopníkom neuro-lingvistického programovania (NLP) a jediným certifikovaným trénerom NLP New Code na Slovensku. Tešíme sa, že vás privítame na „25 hodín k úspechu“, kde spoločne posunieme hranice možného a objavíme nový potenciál!

dosahovanie úspechu

Ľudia po dosiahnutí významného cieľa očakávajú ohňostroje, no často prichádza prázdnota.

Aj keď sa zdá, že úspech by mal automaticky viesť k šťastiu a spokojnosti, mnohí ľudia sa ocitajú v emocionálnej pasci. Kým jedna skupina ľudí svoj úspech oslávi, iní sa po dosiahnutí svojich cieľov a predsavzatí necítia byť šťastní. Na to, aby každý odštartoval svoj rok inak ako doteraz, mu pritom stačí len 25 hodín k úspechu.

Paradigmy a limitujúce presvedčenia.

Odhaduje sa, že až 92% ľudí si svoje ciele nikdy nezapíše a systematicky na nich nepracuje. Toto číslo vychádza z výskumu Harvardskej univerzity, ktorý sledoval skupinu absolventov počas niekoľkých desaťročí. Ako hovorí známy transformačný líder Andy Winson: “Ľudia sa nechcú zmeniť, je im príjemnejšie sa sťažovať, ako by mali prekonať komfortnú zónu. Už si na tú bolesť zvykli a myslia si, že to aj tak nezafunguje a bude to stále po starom.” Podľa štúdie publikovanej v časopise Journal of Personality and Social Psychology 10% ľudí pociťuje po dosiahnutí významného cieľa skôr negatívne emócie ako pozitívne.

Tu je 6 dôvodov, ktoré ovplyvňujú naše prežívanie úspechu:

1. Hedonická adaptácia

Ľudia majú tendenciu zvyknúť si na nové okolnosti. Z pozitívnych zmien na začiatku pociťujú vzrušenie, ale počiatočná radosť po dosiahnutí cieľa sa postupne vytráca a človek sa vracia k svojmu „normálnemu“ stavu šťastia. 

2. Rozdiely v motívoch

Samotný motív predurčuje náš pocit po dostiahnutí cieľa. Podľa Andyho Winsona sa často stáva, že podnet k dosiahnutiu cieľa býva negatívny, napríklad motív bolesti: “Ja vám ukážem”. Inokedy sú ciele založené na externých faktoroch, napríklad uznanie od ostatných. Motivácia k dosiahnutiu cieľa môže byť tiež potrebou niekoho iného (napríklad vášho priateľa alebo rodiny) alebo sú ňou očakávania spoločnosti. Toto sú dôvody, prečo dosiahnutie cieľa nemusí priniesť očakávanú spokojnosť. 

Nemáme tam také to svoje – pozitívne prečo. Ľudia nám po dosiahnutí cieľa gratulujú, ale my cítime prázdno. To sa nám stáva napríklad, keď robíme na cieľoch niekoho iného, keď ten cieľ nie je náš,” objasňuje Andy Winson. S jeho viac ako 25-ročnými skúsenosťami sa, v rámci Európy, zaraďuje medzi najuznávanejších odborníkov v oblasti osobnostného rozvoja. Aj o tomto bude jeho nová kniha, ktorá bude pokrstená 25.01.2025 na najväčšom motivačnom evente, aký tu kedy bol. 

3. Zameranie sa na cieľ a nie na cestu

Prílišné sústredenie sa na konečný cieľ môže viesť k zanedbávaniu samotného procesu a prežívania radosti z malých úspechov. Keď vyjdeme hore po rebríku a je tam prázdno, mali by sme byť vďační za každý krok, ktorý sme spravili. Tá cesta nás niečo naučila, nejak nás obohatila.

Celá táto cesta formovala tvoju jedinečnosť a formovanie tvojej jedinečnosti vytvorilo tvoju súčasnú identitu, to kto si. A v tvojej súčasnej identite sa buď budeš sťažovať, alebo to, kto si, aké sú tvoje kvality začneš využívať a vytvoríš si ďalší rebrík, po ktorom sa rozhodneš kráčať a ten dôvod už bude tvoj, prečo na tom budeš makať,” hovorí Andy Winson v poslednom vysielaní jeho adventnej 25-dňovej výzvy, do ktorej sa zapojilo viac ako tisíc ľudí. 

4. Ilúzie o šťastí

Jedným z hlavných dôvodov, prečo po dosiahnutí cieľa neprichádza šťastie je, že mnohí z nás sa už dávno zbavili ilúzií a ideálov, že by sa mohli mať lepšie. Dosiahnutie cieľa je len prvým krokom, ale skutočná zmena začína v nás a v našom prostredí. 

Podľa Winsona tým, že sa naučíme pracovať so svojimi emóciami, dokážeme mať pozitívnejší postoj a bude z nás vyžarovať niečo iné. V našom tele sa bude uvoľňovať iný hormonálny koktejl a namiesto kortizolu a adrenalínu sa bude uvoľňovať dopamín, endorfín, oxitocín. Jednoducho všetky tieto pozitívne hormóny, ktoré ovplyvnia našu kreativitu, tvorivosť, radosť, chuť do života, a tým pádom aj v ťažkých momentoch dokážeme vidieť rôzne riešenia. 

Skutočné šťastie podľa slov známeho transformačného lídra je sprevádzané pocitom pokoja, čo nie sú také extrémne emócie, ako si ľudia väčšinou myslia. “Ľudia očakávajú, že to bude veľkolepé, skutočné šťastie, naopak, je sprevádzané pocitom pokoja a sebaakceptácie,” uvádza Winson.

5. Emocionálna pasca

Dosiahnutie cieľa môže odhaliť skryté emocionálne problémy ako sú pocity neistoty, strachu z úspechu alebo neschopnosť si ho užiť. Je dôležité uvedomiť si, že šťastie nie je len o dosahovaní cieľov, ale aj o prežívaní zmysluplných vzťahov, pestovaní vďačnosti, starostlivosti o svoje fyzické a duševné zdravie a nachádzaní radosti v každodenných maličkostiach.

6. Nastavenie nových cieľov

A čo robiť, ak sme už splnili ciele a necítime nadšenie? Môžeme si nastaviť ďalšie! Ako tvrdí Andy Winson: “Osobne mám napísaných stále 108 cieľov. Ak nejaký splním, vždy si dopíšem ďalší, aj keď viem, že možno všetky nesplním. Život je predsa o neustálom raste a objavovaní.” 

Podľa Winsona vieme zmeniť seba a vieme ovplyvniť ľudí okolo nás – nie tým, že im budeme hovoriť: “Zmeň sa”, ale práve tým, že im podáme pomocnú ruku alebo im ukážeme, že i napriek okolnostiam môžu žiť šťastnejší a spokojnejší život. “Okolnosti a prostredie si nevieme vybrať. Vieme si vybrať to, ako sa budeme cítiť, a to aké postoje zaujmeme k tomu, čo sa nám deje. Už to, že sa človek dostane do fantastickej komunity ľudí, ktorá ho dokáže strhnúť, mu môže zmeniť život.”

25 hodín k úspechu

Každý jeden úspešný človek prešiel zložitou cestou. “Rozdiel medzi úspešným a neúspešným človekom je v jednej jedinej veci: úspešný človek sa postaví o jeden jediný krát viac ako ten neúspešný,” tvrdí Winson. “Ľudia v rámci svojich cieľov a snov podceňujú, čo všetko dokážu stihnúť za 1 deň pre ich naplnenie, a preto plytvajú svojím časom a nechajú si život utiecť pomedzi prsty. A pritom aj za minimum času dokážu urobiť veci, ktoré ich pravidelným opakovaním dovedú k veľkým výsledkom,” dodáva medzinárodný transformačný líder.

Nezabúdajte, že skutočné šťastie nie je len o dosiahnutí cieľa, ale aj o ceste, ktorou prechádzate. Predstavte si, čo všetko dokážete na evente 25 hodín k úspechu s podporou, overenými stratégiami a obklopení tými správnymi ľuďmi.